Co robi położna

Co robi polozna 1 1

Czy tobie również zawód położnej kojarzy się jedynie z salą porodową? Nic bardziej błędnego! Zobacz co jeszcze robi położna.

Wczoraj odbył się drugie z serii majowych spotkań z położnymi na grupie Błękitny Poród. Moim gościem była położna Katarzyna Płaza Piekarzewska z bloga zapytajpolozna.pl. Kasia od 2007 roku dzieli się wiedzą na swom blogu oraz prowadzi szkołę rodzenia online. Prywatnie mama 3 letniej córeczki, wspiera kobiety również jako Certyfikowany Doradcą Laktacyjnym oraz instruktor Masażu Shantala dla niemowląt.

Na swojej drodze zawodowej oraz prywatnej spotkałam tak wiele wspaniałych położnych. Codziennie podziwiam ich pracę i pasje. Są też dni, kiedy serce mi się łamie, gdy widzę jak niedoceniany jest to zawód.
Sama przed pierwszym porodem byłam przekonana, że szpital wybiera się według tego gdzie dyżuruje mój lekarz prowadzący. Wstyd się przyznać, ale w tych wspomnieniach położna była zaledwie drugorzędną osobą na sali porodowej. To jest wizerunek położnej, jaki często jest nam przekazywany.

Ten live miał za zadanie pokazać Ci, że jest wręcz odwrtonie!

Czym zajmuje się położna? Jak wygląda ścieżka kariery? Kiedy powinniśmy wybrać swoją położną? Jak wygląda prowadzenie ciąży przez położną? Dlaczego warto zaprosić położną po porodzie? Co to są wizyty patronażowe i ile nam ich przysługuje? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w nagraniu. Przypominam Ci również starszy wpis o tym co położna może zrobić, aby ochronić Twoje krocze.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *