PORADNIKI, KTÓRE ZMIENIAJĄ PORODY W POZYTYWNE DOŚWIADCZENIE

blekitny porod masz ten wplyw ksiazka

BŁĘKITNY PORÓD.
MASZ TEN WPŁYW.

Z książką „Błękitny Poród. Masz ten wpływ” kompleksowo i świadomie przygotujesz się do porodu, który jest źródłem siły.

Każda kobieta zasługuje bowiem na poród na własnych zasadach. Poród rządzi się swoimi prawami, ale są w nim rzeczy, na które możesz mieć wpływ.

Splot najnowszej wiedzy okołoporodowej i pracy nad sobą w stanie głębokiego relaksu zwiększa szanse na poród naturalny, a także pomoże poradzić sobie z bólem.

Autorska metoda Błękitnego Porodu pomoże urodzić poczuciu wiary we własne siły oraz bezpieczeństwa.

BŁĘKITNY PORÓD.
WORKBOOK.

Gdyby każda kobieta zaznała dobrego porodu, światem rządziłyby matki!

Z moimi książkami kompleksowo i świadomie przygotujesz się do porodu, który jest źródłem siły. Metoda Błękitnego Porodu pomoże Ci urodzić w poczuciu bezpieczeństwa i wiary we własne siły, niezależnie od okoliczności. Najnowsza wiedza okołoporodowa i praca nad sobą w stanie głębokiego relaksu zwiększy Twoje szanse na poród naturalny, a także pomoże poradzić sobie z bólem.

Wszystkie zasługujemy na dobry poród – nie pozwólmy go sobie odebrać.

blekitny pordo workbook
porod rodzinny dla niego

BŁĘKITNY PORÓD.
DLA NIEGO

Jeśli w tym chaosie czujecie, że chcecie przeżyć poród razem, jednak: nie wiecie, jak się za to zabrać, szukacie konkretnych sposobów na dobre doświadczenie porodowe, oczekujecie wsparcia, macie różne wątpliwości, to ten zestaw jest właśnie dla Was! 

W książce „Poród rodzinny. Dla Niego” otrzymacie wiedzę, która przyniesie przyszłemu tacie (lub innej osobie towarzyszącej):

 • praktyczną wiedzę, którą może wykorzystać podczas ciąży, porodu i połogu,
 • pełniejsze zaangażowanie na każdym etapie,
 • pomoc w zrozumieniu potrzeb i oczekiwań ciężarnej i rodzącej partnerki,
 • proste wskazówki, jak realnie jej pomóc – by mógł czynnie uczestniczyć w porodzie,
 • odpowiedzi na pytania, które być może wstydzi się zadać,
 • wsparcie w określeniu, czy jest gotowy na poród i niespodzianki wynikające z jego natury,
 • pomoc w odnalezieniu się w nowej roli: roli ojca,
 • i to, czego pewnie potrzebuje, czyli pewność, że może być wspierający, pomocny i opiekuńczy. 

PORÓD RODZINNY.
PAKIET

Ciąża to rewolucja. Zmiany dotyczą kobiety, ale też jej partnera lub partnerki. Jeśli w tym chaosie czujecie, że chcecie przeżyć poród razem, jednak:

 • nie wiecie, jak się za to zabrać,
 • szukacie konkretnych sposobów na dobre doświadczenie porodowe,
 • oczekujecie wsparcia,
 • macie różne wątpliwości,

to ten zestaw jest właśnie dla Was!

W pakiecie „Błękitny poród rodzinny” otrzymacie:

 • Książkę dla Niej,
 • Książkę dla Niego,
 • 24 karty, które pomogą Wam obojgu po prostu pogadać,
 • Materiały elektroniczne z dodatkową, nieopublikowaną w książce wiedzą.
porod rodzinny pakiet

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
O KSIĄŻKACH

OPINIE
O KSIĄŻKACH

napisałam te książki, ponieważ KAŻDA KOBIETA ZASŁUGUJE NA piękny poród

Chciałabym Ci pokazać, że poród jest pięknym i naturalnym wydarzeniem. Chciałabym, abyś doświadczyła tych samych cudownych emocji, które ja czułam przy każdym ze swoich 3 porodów.

Były to ekscytacja, szczęście, akceptacja i spokój.

Chciałabym, abyś miała pewność, że dasz radę oraz żebyś była spokojna o zdrowie swojego dziecka. Chciałabym, abyś z pewnością mówiła o swoich potrzebach i otrzymywała właściwe wsparcie, na które zasługujesz.

Pamiętaj, że każda z nas może żyć i rodzić po swojemu.

A kiedy już urodzisz, żebyś podobnie jak Ja — poczuła, że możesz przenosić góry.

Błękitny poród okiem ginekologa – opinia dr. n. med. Macieja Jędrzejko [FRAGMENTY PONIŻEJ]:

Nadszedł czas, by płeć piękna zrozumiała, że ma moc i wielką siłę. Dlatego tak ważne jest, żeby kobiety przejęły odpowiedzialność za swój poród.

Ciąża, a następnie narodziny dziecka, to kluczowe momenty w życiu kobiety, o fundamentalnym znaczeniu zarówno dla systemu rodziny, jak i dla całego społeczeństwa, którego emerytury zależą od zastępowalności pokoleń. Jeśli chcemy w Polsce XXI wieku zbudować nowoczesne, zdrowe, mądre, dobre i szczęśliwe społeczeństwo, powinniśmy zacząć od początku: skoncentrować się na CZŁOWIEKU i stworzyć mu szansę na dobry start, zaczynając od DOBRYCH, NIESTRAUMATYZOWANYCH NARODZIN.

Zdrowa kobieta – to zdrowa rodzina. Szczęśliwa kobieta – to szczęśliwa rodzina

Zaszczycony zaproszeniem do napisania recenzji usiadłem do czytania ponad 220-stronicowej książki pani Beaty Jedlińskiej, hipnodouli, trenerki okołoporodowej i propagatorki idei błękitnego porodu. Piłem kawę, zerkając na wschód słońca nad Tychami i rozmyślałem nad stanem państwowego systemu opieki zdrowotnej w naszym kraju.

Dziwi natomiast fakt, że pomimo tak ogromnego postępu cywilizacyjnego nadal w większości polskich szpitali dostęp do nowoczesnych technik redukcji bólu porodowego – takich jak znieczulenie zewnątrzoponowe, hipnoporód, akupunktura, akupresura, TENS czy poród w wodzie – należy do najgorszych w Europie.

A przecież według badań naukowych wszystkich światowych ośrodków klinicznych skuteczna redukcja bólu porodowego – zgodna z zasadą redukcji cierpienia istot żywych na świecie – jest najskuteczniejszą metodą zmniejszenia liczby kosztownych cięć cesarskich. Nie ma to sensu ani w wymiarze ekonomicznym, ani medycznym, ani psychologicznym, ani ogólnoludzkim – a jednak stan ten w Polsce trwa, bo pion decyzyjny śpi. Trzeba to natychmiast zmienić. Kto, jak nie my, i kiedy, jak nie teraz? Książka, którą trzymasz w dłoniach, jest znakomitą próbą zmiany tego stanu.

Błękitny poród to – bardzo rzetelnie opracowany i, co ważne, napisany pięknym, zrozumiałym dla wszystkich językiem – poradnik porodowy, przeznaczony przede wszystkim dla kobiet planujących poród drogami rodnymi i siłami natury. Jest to również znakomite źródło przemyśleń dla położniczych profesjonalistów, szczególnie dla edukatorów położniczych, prowadzących szkoły rodzenia. Wydaje się, że każdy ordynator oddziału położniczego w Polsce powinien przeczytać Błękitny poród, bo to nie kto inny, ale właśnie ordynatorzy mogą wprowadzić realne zmiany systemowe, wysyłając swoich ludzi na szkolenia i wprowadzając nowoczesną organizację opieki położniczej na swoich oddziałach, zapewniającą szacunek i zachowanie godności kobiecie rodzącej.

Błękitny poród to również kompendium wiedzy o porodzie świadomym, porodzie z zastosowaniem technik relaksacyjnych, o których ciągle wiemy za mało i o których informacji próżno szukać w starych podręcznikach do położnictwa, bo są „za mało medyczne”. Autohipnozy doświadczył w życiu każdy z nas podczas codziennych czynności, które sprawiają, że skupiamy się na tym, co robimy, i „zapominamy o całym świecie” – ot, choćby podczas wykonywania prostych, nudnych prac domowych, takich jak prasowanie czy koszenie trawnika. Autohipnozy doświadczają także sportowcy podczas treningów i artyści pochłonięci szałem twórczym. W przypadku hipnoporodu techniki te mają na celu wprowadzenie kobiety w stan głębokiego relaksu i odcięcie jej od odczuwania bólu porodowego. Autorka szczegółowo opisuje, jak zrobić to prawidłowo i skutecznie.

Beata Jedlińska oparła swoje tezy i porady nie tylko na najnowszych danych naukowych i zdobyczach nowoczesnej wiedzy zarówno położniczej, jak i psychologicznej na temat narodzin człowieka, ale również, co niesie wartość szczególną, na własnym głębokim doświadczeniu aż trzech porodów naturalnych, przy czym ostatni poród autorki odbył się w domu

Dzięki autorce zrozumiałem jednak, że dopóki nie zaczniemy pokazywać pozytywnych doświadczeń porodów domowych, nie stworzymy dobrego systemu zabezpieczeń i nie uzbieramy danych niezbędnych do zmiany mentalności personelu położniczego i samych Polek. Wierzę, że właśnie tej zmiany wszyscy potrzebujemy.

Autorka w wielu miejscach książki daje wyraz dalece krytycznemu – ale zgodnemu ze światowymi trendami – stosunkowi do problemu nadmiernej medykalizacji porodu oraz ubolewa nad stanem opieki nad kobietą rodzącą w placówkach państwowych w Polsce. To krytyczne podejście – jakkolwiek trudne do przyjęcia dla personelu medycznego sal porodowych – jest jednak w pełni uzasadnione wobec zawstydzających danych płynących z raportów Fundacji Rodzić po Ludzku wspomnianych na początku recenzji.

Beata Jedlińska uczciwie wskazuje jednocześnie na fakt rosnącej liczby „porodówkowych aniołów”, czyli nowoczesnych, kulturalnych, taktownych, świadomych położników i położnych, którzy rozwijają swoje umiejętności interpersonalne, empatię wobec kobiet i poszerzają wiedzę psychologiczną oraz zdobywają najnowszą wiedzę medyczną z zakresu porodu. Uwagi autorki wskazują jasno na pilną potrzebę prowadzenia nowoczesnych szkoleń dla personelu położniczego, dzięki czemu w Polsce będą mogły powstać zespoły empatycznych, świadomych, czułych na indywidualne potrzeby diady rodzicielskiej zarówno przed porodem, jak i jego w trakcie oraz po nim, wysokiej klasy zawodowców.

Autorka opisuje poród jako wielopoziomowe doświadczenie, począwszy od analizy aspektów kulturowych, poprzez opisy działania ludzkiego umysłu i kobiecej psychiki, a kończąc na fizjologii ludzkiego ciała. Rozprawia się też z najpopularniejszymi mitami na temat autohipnozy i samego porodu. Pokazuje, jak wiele może zmienić świadome przygotowanie i jak dobre rezultaty może przynosić użycie technik hipnoporodu. Po przeczytaniu tej książki Czytelniczki zapewne zrozumieją, że naprawdę warto przygotowywać się do porodu dużo wcześniej. Bowiem dzięki temu właśnie przygotowaniu poród może być piękny. 

Błękitna hipnodoula 😉 porusza również bardzo ważny aspekt męski. Pokazuje, że umożliwiając mężczyźnie pełne uczestnictwo w edukacji przedporodowej oraz w samym akcie porodu, przenosimy ojcostwo na znacznie wyższy poziom świadomości. Tacy świadomi ojcowie najczęściej również przechodzą głęboką przemianę mentalną, a w konsekwencji znacznie łatwiej i ze znacznie większą pewnością siebie wchodzą w swoją najważniejszą życiową rolę – TATY. 

Książka, którą trzymasz w dłoni, jest pozycją ważną i potrzebną każdej kobiecie w ciąży, która pragnie urodzić nowocześnie, bezpiecznie i chce wspominać poród jako cudowne doznanie, a nie koszmarne i pełne cierpienia zdarzenie medyczne. Wiedza ta może być ważnym elementem edukacyjnym dla każdego nowoczesnego lekarza ginekologa-położnika i każdej nowoczesnej położnej – bowiem wpisuje się w ideę przywracania porodu kobiecie, co postuluje m.in. słynny francuski położnik-edukator, doktor honoris causa Uniwersytetu Brasilia, profesor Michel Odent, autor 15 książek przetłumaczonych na 22 języki.

Idea błękitnych porodów to jedna z dróg do zmiany paradygmatu narodzin i ważne wyzwanie dla nowoczesnego położnictwa. W błękitnym porodzie kobieta rodząca odzyskuje sprawczość i staje się pełnowartościowym członkiem teamu położniczego, ale i odpowiedzialnym za siebie kapitanem swojego błękitnego żaglowca. Sprawna i perfekcyjnie wyszkolona załoga, jaką stanowi nowoczesny personel położniczy, wchodzi na JEJ pokład tylko na kilkanaście godzin, zapewniając matce i dziecku bezpieczeństwo oraz profesjonalne, taktowne, serdeczne i pełne wyrozumiałości wsparcie w jednym z najważniejszych momentów życia.

***

Dr. n. med. Maciej Jędrzejko – Doktor nauk medycznych, specjalista ginekolog-położnik z 18-letnim stażem zawodowym. Obecnie pracuje w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Wykładowca akademicki. Jego praca doktorska dotyczyła wydatku energetycznego podczas porodu fizjologicznego. Propagator idei świadomego porodu i porodu bez bólu. Obrońca praw kobiet. Społecznik. Popularyzator wiedzy medycznej w portalach społecznościowych, publikacje jego prac w dużych portalach informacyjnych osiągnęły miliony odsłon. Autor popularnonaukowych poradników internetowych m.in. na temat higieny intymnej kobiet i nowoczesnych zasad karmienia piersią, psycho-ginekologicznych aspektów przemocy seksualnej, zespołu „pseudoPCOS”, depresji, deprywacji seksualnej i wielu innych. Międzynarodowe uznanie przyniosły mu przetłumaczone na kilka języków poradniki covidowe oraz wystąpienie w australijskiej telewizji CBC w obronie prawa polskich kobiet do przerwania ciąży embrio-patologicznej. Częsty gość programów telewizyjnych dotyczących edukacji seksualnej, zdrowia prokreacyjnego, nowoczesnej antykoncepcji oraz profilaktyki onkologicznej chorób kobiecych. Pasjonat ginekologii estetycznej. Autor publikacji naukowych w recenzowanych czasopismach medycznych. Współorganizator konferencji i kongresów naukowych. Prowadzi wykłady dla uczestników szkół rodzenia i świadomego rodzicielstwa oraz szkolenia dla doradców laktacyjnych. Prywatnie ojciec trzech synów, muzyk w zespole szantowym Banana Boat, pasjonat żeglarstwa i nurkowania.

blekitny porod baner www 1920x1080px