Czy hipnoporód to coś dla mnie?

Hipnoporód to podejście do porodu, oparte na Medycynie Opartej Na Dowodach Naukowych (z ang. Evidence Based Medicine). Najważniejszym celem hipnoporodu jest pomóc kobiecie współpracować z własnym ciałem poprzez zminimalizowanie lęku, napięcia i stresu. W rezultacie przekłada się to na:

√ Bezpieczniejszy dla mamy i dziecka proces porodowy

√ Mniejszy ból i większe zrozumienie jego działania

√ Zwiększenie szansy na zakończenie porodu drogami natury

Większa szansa na ochronę krocza

√ Krótsza pierwsza i/lub druga faza porodu

√ Lepsza dostawa tlenu do dziecka

√ Większy spokój kobiety podczas porodu

√ Prawidłową produkcję hormonów porodowych

√ Zmiana negatywnych przekonań (np. strasznych historii opowiadanych przez mamy, przyjaciółki) na temat porodu 

Większa wiara w siebie, swoje siły oraz w naturalny proces porodowy

√ Jako część psychoprofilaktyki depresji poporodowej zmniejsza szansę na wystąpienie objawów tej choroby po porodzie

Hipnoporód to cały zestaw technik, ale przede wszystkim nowoczesna edukacja porodowej na miarę XXI wieku, na którą zasługuje każda z nas. Wzmacnia pozycje i kompetencje kobiet oraz osób towarzyszących im w porodzie. Daje wiedzę, praktyczne narzędzia i wsparcie, przybliżając ich do pozytywnego doświadczenia porodowego.

Hipnoporód jest dla każdego i na każdy rodzaj porodu. Tu nie mówimy „zobaczymy, czy będziesz mogła rodzić naturalnie” ani nie pytamy jaki rodzaj porodu wybierasz. Aktualna, poparta dowodami wiedza. Wahlarz możliwości, abyś mogła wybrać najlepszą opcję dla siebie. Zozumienie własnego ciała i zmian, które w nim zachodzą. Praktyczne narzędzia do wykorzystania na każdym etapie ciąży, porodu i macierzyństwa. Każda z nas może na tym skorzystać!

 Nie ma znaczenia jaką drogą Twoje dziecko pojawi się na tym świecie. Czy Twój poród rozpocznie się spontanicznie czy będzie indukowany. Czy wybierzesz poród domowy, w domu narodzin czy w szpitalu. Czy Twoje wyniki badań będą wzorowe, czy np. masz zdiagnozowaną cukrzycę ciążową. Czy rodzisz pierwsze czy kolejne dziecko. Ważne, abyś była rzetelnie poinformowana, czuła się pewna i spokojna o ciąże i zbliżający poród. Ważne, abyś wspominając własny poród, czuła, że zrobiłaś wszystko co w Twoich rękach. Wspominała go jako dobre wydarzenie. Bo każda z nas na to zasługuje!

Poród nie ma planu ani scenariusza. Ale jest aktualna wiedza, Twój spokój i pewność, że dasz radę, wybór najlepszych dla siebie opcji, zadbanie o bezpieczeństwo własne i dziecka. To właśnie dostajesz w hipnoporodzie.

Dla każdego rodzaju porodu

Utrzymaj spokój i kontrolę, bez względu na okoliczności

Oswój lęk i pozbądź się obaw związanych z porodem

Podejmuj najlepsze dla siebie decyzje

 

kurs Błękitny Poród

przygotowanie indywidualne

książki i workbooki

MÓWIĄ O HIPNOPORODZIE