nasz bestseller

Błękitna Szkoła

CIĄŻY I RODZENIA

już wkrótce nowa, zaktualizowana wersja kursu

Zebraliśmy całą potrzebną wiedzę o ciąży, porodzie i połogu w jednym miejscu.

Błękitna Szkoła Ciąży i Rodzenia to Twój cyfrowy przewodnik od dwóch kresek na teście, po połóg.

PIERWSZA W POLSCE MAMO-CENTRYCZNA SZKOŁA CIĄŻY
I RODZENIA

Twoje dziecko rozwija się przez 9 miesięcy. A ile czasu TY potrzebujesz, aby przygotować się do porodu i na zupełnie nową rolę życia? Pomoże Ci w tym nasza szkoła rodzenia i jej program. 

NOWA JAKOŚĆ SZKOŁY RODZENIA

ZAJĘCIA W DOMU
od pierwszych
chwil ciąży

RZETELNIE OD A DO Ż

AŻ 8 SPECJALISTÓW I NAJNOWSZA WIEDZA MEDYCZNA w NASZEJ SZKOLE RODZENIA

WEŹ CIĄŻĘ W SWOJE RĘCE - POMOŻE CI W TYM NASZA SZKOŁA RODZENIA

SZKOŁA RODZENIA
WZMACNIAJĄCA
KOBIETY

Dlaczego Błękitna Szkoła Rodzenia?

ODKRYJ SIŁĘ, JAKĄ MASZ W SOBIE – weź ciążę i poród
w swoje ręce!

Zauważyłaś, że nie ma aktywnego czasownika na słowo „ciąża”? W ciąży można tylko być… Zmieńmy to! Nasz kurs jest dla kobiet, które pragną przeżyć ciążę aktywnie i rodzić świadomie. Na podstawie zdobytych w ramach zajęć w naszej szkole rodzenia informacji, możesz bezpiecznie przejścia przez ciążę i poród.

nasza szkoła rodzenia jest dla kobiet i osób towarzyszących

Możesz rozpocząć subskrypcję, jak tylko dowiesz się, że jesteś w ciąży (im wcześniej tym lepiej). Szkoła rodzenia powstała z myślą o kobietach, które chcą aktywnie uczestniczyć w swojej ciąży i porodzie, a także przygotować się do opieki nad noworodkiem.

Sprawdź, co może zaproponować nasza szkoła rodzenia:

K

LUBISZ MIEĆ WSZYSTKO POD KONTROLĄ? Sprawdź, co może zaproponować nasza szkoła rodzenia

Zyskasz masę niezbędnych informacji:

 • wiedzę o każdym trymestrze ciąży
 • co zabrać do szpitala i jakie są niezbędne dokumenty i badania 
 • komu powierzyć prowadzenie ciąży – jak zbudować drużynę wsparcia, która poprowadzi Cię do porodu
 • co zrobić, gdy nie wszystko idzie dobrze lub nie kończy się happy endem – na te pytania i wątpliwości odpowie szkoła rodzenia
K

CHCESZ NAJLEPSZEJ OPCJI DLA SIEBIE I swojego DZIECKA? TO BŁĘKITNA SZKOŁA CIĄŻY I RODZENIA

Poznasz nasz program rozwoju:

 • najnowszą wiedzę i wsparcie specjalistów (położna, fizjoterapeuta, błękitna doula, psycholog, dietetyk, lekarz, prawnik) w ramach szkoły rodzenia
 • praktyczne porady: oddech, ćwiczenia, sposób na relaks
 • ABC porodu naturalnego + fakty i mity o przeciwskazaniach do takiego porodu
K

PRAGNIESZ RODZIĆ W ZGODZIE Z NATURĄ? SKORZYSTAJ Z WIEDZY EKSPERTÓW naszej szkoły rodzenia

W ramach zajęć szkoły rodzenia rozwiejesz wątpliwości i dowiesz się:

 • jak na podstawie najnowszych informacji zadbać w ciąży o ciało, dietę, ruch i psychikę
 • jak radzić sobie z dolegliwościami zdrowotnymi i pokonywać wątpliwości
 • jak uspokoić myśli i emocje
 • jak należy przygotować się na poród, który Cię wzmocni i dostarczy dobrych wspomnień
 • jak panować nad lękami i zapobiec depresji poporodowej
Nasza szkoła rodzenia to Szansa na poród, który da Ci wspaniałe wspomnienia!

Błękitna szkoła ciąży i rodzenia powstała z przekonania, że ciąża to więcej niż zmiany w Twoim ciele, a poród to coś więcej niż wydarzenie medyczne. Psychika jest równie ważna jak Twoje ciało. Dlatego tak istotne jest, byś w tych ważnych chwilach pozbyła się wątpliwości i czuła się bezpiecznie i pewnie. Pomogą Ci w tym nasze zajęcia, które odbywają się zgodnie z regularnością dopasowaną do Twojego zdrowia.

Holistyczne podejście szkoły rodzenia obejmuje przygotowanie pod kątem aktualnej wiedzy, emocji, ciała i psychiki. Zajęcia prowadzą specjaliści z różnych dziedzin, tak by dać Ci przygotowanie do radzenia sobie w każdych warunkach i kluczową wiedzę od pierwszych tygodni.

co otrzymasz, kupując bŁĘKITNĄ SZKOŁĘ ciąży i RODZENIA?

szkoła SKŁADA SIĘ Z 3 części

I cz. „Ciąża i miesiąc porodowy”, 2 cz. „Poród” i 3 cz. „Połóg i noworodek”. Dostęp do szkoły w formie miesięcznej subskrypcji autoodnawialnej. Możesz z niej korzystać z dowolnego urządzenia.

ponad 60 łatwych do przyswojenia lekcji wideo

Prowadzą go nasi specjaliści. W nagraniach szkoły rodzenia otrzymasz informacje, ćwiczenia oraz wskazówki, które wpłyną na przebieg ciąży, poród i noworodka.

l

MATERIAŁY DODATKOWE SZKOŁY RODZENIA

Jako uzupełnienie lekcji wideo. W formie pdf lub mp3 otrzymasz checklisty, infografiki, relaksacje, formularze, skrypty i zadania domowe dla CIebie.

SPECJALISTYCZNA WIEDZA – 8 specjalistów w NASZEJ SZKOLE RODZENIA

Najnowsza wiedza, oparta na dowodach naukowych. Poprzez zajęcia w naszej szkole rodzenia, nasi specjaliści (położna, lekarz ginekolog, psycholog, fizjoterapeuta, dietetyk, doula) pomogą Ci przejść zdrowo ciąże oraz przygotować się na poród.

w

porady dotyczące diety i ruchu

Porady na temat jadłospisu – co jeść w każdym trymestrze ciąży (w drugim mc. subskrypcji) oraz przykłady bezpiecznych ćwiczeń i zajęć do samodzielnego wykonywania w domu.

bonusy za przedłużenie subskrypcji

W drugim miesiącu otrzymujesz MEGA E-BOOK „Jak jeść zdrowo w ciąży”, w trzecim miesiącu dostęp jednego z najważniejszych filmów o porodzie „Bo poród to ruch”!

Beata Jedlińska

INICJATORKA SZKOŁY CIĄŻY I RODZENIA

Jestem edukatorką porodową, ułatwiam kobietom poród i początki macierzyństwa. Pomagam kobietom poczuć się pewnie i bezpiecznie w sytuacji porodowej.

Od 2014 przygotowuję kobiety i ich bliskich na Błękitny Poród, uczę jak współpracować z własnym ciałem w czasie porodu, poprzez zminimalizowanie lęku, napięcia i stresu. 

Moje książki „Błękitny Poród. Masz ten wpływ” oraz „Błękitny Poród Rodzinny” otrzymały matronat Fundacji Rodzić po Ludzku i są jednymi z najchętniej czytanych poradników porodowych.

Facebookowa grupa wsparcia, którą stworzyłam, ma na ten moment ponad 20 tysięcy zaangażowanych kobiet i specjalistów!  

Propaguję Medycynę Opartą na Dowodach Naukowych (ang. EBM).

Współpracuję interdyscyplinarnie z najlepszymi ekspertami w zakresie ciąży, porodu, karmienia i macierzyństwa. Pomagam poruszać się po meandrach polskiego systemu opieki okołoporodowej.

Moje kursantki mówią, że zarażam spokojem.

SPECJALISTKI | EKSPERTKI | WSPÓŁTWÓRCZYNIE

Małgorzata Szuba

położna

Na codzień pracuje na sali porodowej w Bochni, jako położna środowiskowa oraz przyjmuje porody domowe. W położnictwie odnalazła swoją pasję.

Małgosia wierzy w potencjał ludzkiego ciała i siłę kobiet. Pracując z kobietami stara się im pokazać jak wielką mają one w sobie moc.

 

Sylwia Kopka

Psycholożka i psychoterapeutka

Pracuje z kobietami w ciąży, które przygotowują się do porodu oraz mamami w połogu.

Ma duże doświadczenie w budowaniu w kobietach poczucia wpływu i sprawstwa. Ważnym obszarem jej pracy jest walka z depresją poporodową i pomoc w trudach wczesnego rodzicielstwa.

Barbara Forczek-Iwon

Fizjoterapeutka uroginekologicznA

Absolwentka AWF Kraków.  Instruktorka porodu w nurcie Hypnobirthing. Prowadzi zajęcia, spotkania i warsztaty, związane z profilaktyką zdrowia intymnego kobiet, a także związane z przygotowaniem przyszłych mam do ciąży i porodu w harmonii z naturą.

Jest autorką warsztatów: „Poród w ruchu” oraz „Poród w głębokim relaksie”.

Gizela Jagielska

Gizela Jagielska

lekarz ginekolog

Pomoże Ci zrozumieć medyczną stronę porodu. Dowiesz się między innymi, kiedy jest potrzeba zastosowania interwencji medycznych oraz jak one przebiegają.

Specjalistka ginekologii i położnictwa oraz medycyny matczyno-płodowej; specjalizantka pediatrii/neonatologii. Od 2016 związana z PZS Oleśnica, gdzie obecnie koordynuje pracą Bloku Porodowego, Oddziału Patologii Ciąży i Położnictwa oraz pełni funkcję zastępcy dyrektora ds. lecznictwa. 

Julita Kordońska

dietetyk hormonalny i terapEutka żywieniowa

Specjalizująca się w zaburzeniach hormonalnych kobiet i ich wpływie na nastroju.

Umiejętności zawodowe zdobyła w Institute for Optimum Nutrition w Londynie. Odbyła też szereg szkoleń w zakresie immunologii reproduktywnej, endokrynologii czy zaburzeń gospodarki cukrowo-insulinowej. 

Anna Kwiatek-Kucharska

aktywistka porodowa, pasjonatka EBM

Pokaże Ci, jak należy się przygotować i jak oddzielić fakty od mitów, byś dokładnie wiedziała, co jest najlepsze dla ciebie i dziecka.

Od kilku lat jest związana ze społecznością Błękitny Poród®. Działa także w projekcie „Na Straży” Fundacji Rodzić po Ludzku. 

Ewelina Tyszko-Bury

Ewelina Tyszko-Bury

Osteopata ginekologiczny

Dzięki Ewelinie poznasz poród z perspektywy osteopatycznej. Dowiesz się, co się dzieje w naszym ciele, gdy dziecko się rodzi i jak można mu pomóc w tym czasie.

opinie
co mówią uczestniczki BŁĘKITNYCH KURSÓW

(opinie na podstawie ankiet dla kursantów)

 

Robiłam trzy pierwsze lekcje i JESTEM ABSOLUTNIE ZACHWYCONA! Materiały, nagrania, relaksacja są cudowne i działają na mnie bardzo kojąco 🙂 Już nie mogę doczekać się realizacji kolejnych lekcji, to naprawdę dla mnie ogromna przyjemność i coś, czego dokładnie teraz potrzebuję! 

GOSIA

Naprawdę warto zainwestować swój czas i pieniądze w tą szkołę, zawiera w sobie dużą dawkę aktualnej wiedzy, ciekawych materiałów i informacji, wspaniałych specjalistów. Z Serca Polecam.

Ewelina

Błękitna szkoła ciąży i rodzenia  jest zupełnie inna od typowych szkół rodzenia czy informacji, które znajdziesz w książce. Mówi nie tylko o etapach ciąży czy odżywianiu czy przygotowaniu do porodu, ale zawiera o wiele więcej. Po pierwsze aktualne informacje, badania, ćwiczenia, nie tylko fizyczne, ale i relaksu itp.

Ewelina | Uczestniczka 1 części szkoły

Ciężko wymienić co najbardziej mi się podoba bo wymieniła bym prawie wszystko, Dziękuję za tak świadomą i kompletną wiedzę i podejście.

Justyna | Uczestniczka kursu Błękitny Poród Premium

szczegółowy
PROGRAM BŁĘKITNEJ SZKOŁY CIĄŻY I RODZENIA

ETAP 1 | CIĄŻA I MIESIĄC PORODOWY

*naciśnij ikonę + by rozwinąć

SZKOŁA CIĄŻY I RODZENIA - ZACZYNAMY
 • czym jest Błękitny Poród i jak rodzić błękitnie
 • wizualizacja porodu – jak i po co?
 • EBM czyli jak odróżnić fakty porodowe od mitów 

TWÓJ PORÓD W TWOICH RĘKACH

 • ciążą, poród i macierzyństwo są dla rodziców jak podróż 
 • poród w Twoich rękach – masz wpływ na to jak urodzisz
 • poród to nie tylko ciało: jak przygotować psychikę i na co możesz mieć wpływ
 • metoda BRAIN – jak podejmować decyzje świadomie 

DREAM TEAM CIĄŻOWO – PORODOWY 

 • dlaczego warto mieć drużynę wsparcia – wpływ bliskich i personelu na Twoją psychikę i wybory
 • skład dream teamu – różnice między specjalistami
 • wybór i rola osoby towarzyszącej 
 • efekt Pigmaliona, czyli zaufanie to podstawa dla zdrowia
 • Doula a partner – ich rola przy porodzie
ABC CIĄŻY I JAK O SIEBIE DBAĆ?

CIĄŻA TO NIE CHOROBA

 • czego doświadczysz, co jest normalne 
 • na co zwrócić uwagę, czego możesz się obawiać 
 • co można, a czego lepiej nie robić w ciąży
 • dlaczego ciąża to nie choroba
 • jak to będzie: ciało i psychika – czego się spodziewać? 

JAK DBAĆ O CIAŁO W CIĄŻY? SPOSOBY NA RELAKS

 • kontakt z ciałem w ciąży – czemu to ważne i jak wpływa na przebieg ciąży, porodu, macierzyństwo
 • ciało i relaks w ciąży – dlaczego warto o nie zadbać
 • wstęp do technik relaksacyjnych – skanowanie ciała
 • pozycje do praktykowania relaksacji 

KONTAKT Z DZIECKIEM

 • Jak można nawiązać kontakt z dzieckiem
 • każda z nas jest inna – różne perspektywy kontaktu z dzieckiem

AROMATERAPIA

 • zastosowanie olejków eterycznych w ciąży i porodzie
 • jakie olejki są bezpieczne
  ODDECH W CIĄŻY - CZEMU JEST WAŻNY?
  • świadomy oddech podczas ciąży i porodu 
  • jak oddychać ?
  • dlaczego należy rozpocząć naukę oddechu na poród jak najszybciej
  PROWADZENIE CIĄŻY PRZEZ POŁOŻNĄ
  • dlaczego warto rozważyć prowadzenie ciąży przez położną
  • jak to wygląda w praktyce
  • kto może rozważyć prowadzenie ciąży przez położną
  • edukacja przedporodowa 
  • wybór położnej środowiskowej – czy warto 
  • kiedy szukać usług położnej
   JAK JEŚĆ ZDROWO W CIĄŻY
   • (W 2 mc subskrypcji)
   • wpływ jedzenia na przebieg ciąży i poród
   • zasady zdrowego jedzenia w ciąży
   • 1, 2, 3 trymestr ciąży – co jeść
   • czego unikać – składniki i produkty zabronione
   • składniki,których szczególnie potrzebujesz
   • herbaty ziołowe
   • witaminy, których potrzebujesz 
    RUCH A CIĄŻA I PORÓD

    RUCH TO ZDROWIE

    • czy ruch to zdrowie – także w ciąży?
    • wpływ ruchu na przebieg ciąży i porodu
    • fakty i mity o ruchu w ciąży

    BÓL W CIĄŻY

    • czy dolegliwości w ciąży trzeba cierpliwie znosić
    • z jakimi dolegliwościami powinniśmy i możemy pracować
    • masaż i inne zabiegi

    ĆWICZENIA W CIĄŻY

    • zestaw ćwiczeń na okres ciąży – co można robić regularnie i samemu w domu
    • co potrzebujesz do ćwiczeń
    • wskazania i przeciwwskazania do ćwiczeń
    • ćwiczenia mięśni dna miednicy – jak to zrobić dobrze?

    RUCH W MIESIĄCU PORODOWYM

    • trening porodowy – jak przygotować ciało na poród – praktyczne wskazówki 
    • co warto robić w ostatnich tygodniach ciąży
    • pozycje sprzyjające optymalnemu ułożeniu dziecka 
    PSYCHIKA KOBIETY W CIĄŻY
    • co się dzieje z naszą psychiką podczas ciąży
    • psychoprofilaktyka depresji poporodowej 
    • co się dzieje z psychiką partnera?
    • pozytywny i negatywne oblicza stresu w ciąży
    • społeczne idealizowanie ciąży 
    • czy wszystkiemu są winne hormony

    LĘK I PSYCHOTERAPIA W CZASIE CIĄŻY

    • jak z pracować nad lękiem w ciąży 
    • Jak radzić sobie z trudnymi emocjami 
    • skąd i kiedy wiedzieć, że potrzebujesz pomocy specjalisty?

    LĘK PRZED PORODEM – JAK SOBIE POMÓC

    • skąd pochodzi
    • od ekscytacji po tokofobie
    • jak pracować z lękiem porodowym

    GDY COŚ PÓJDZIE NIE TAK – CZYLI O TRUDNYM PORODZIE ORAZ PORONIENIU

    • jak zadbać o siebie gdy już doświadczyłyśmy poronienia
    • jak pracować z traumą porodową
     SYTUACJE WYJĄTKOWE

     CIĄŻA BLIŹNIACZA 

     • czym różni się od zwykłej 
     • opcje na poród – jak to może wyglądać

     SYTUACJE NIEPOKOJĄCE W CIĄŻY 

     • kiedy zgłosić się do lekarza/szpitala
     • skracająca się szyjka 
     • poród wcześniaczy noworodka
     • położenie miednicowe – co wtedy?

     PORONIENIE

     • na początku ciąży i później – co robić
     • do czego masz prawo
     • gdzie szukać pomocy – instytucje wspomagające
     MIESIĄC PORODOWY
     • czego potrzebujesz, by czuć się gotowa
     • jak poradzić sobie z presją czekania
     • ekscytujący czas – dbanie o poziom oksytocyny i endorfin 

      PLAN PORODU

     • czy poród możemy zaplanować
     • dlaczego warto napisać swój

     TERMIN PORODU

     • skąd wiedzieć, kiedy dziecko się urodzi
     • jak wyznaczyć się termin
     • miesiąc porodowy a termin porodu
     • co dobrze jest robić pod koniec ciąży

     ZWIASTUNY PORODU

     • czy to już – wczesne i późne zwiastuny porodu
     • jak ciało przygotowuje się na poród 
     • branxton-hipsy, jak odróżnić je od skurczy porodowych

     MASAŻ KROCZA 

     • główne zasady
     • instrukcja
     • w jakich pozycjach wykonywać masaż
     • czego używać do masażu

     CO MOŻE UTRUDNIĆ PORÓD?

     • przeziębienie, zatkany nos
     • pandemia
     • będę rodzić bez męża
     • położenie miednicowe 
     • inne „utudniacze” przed porodem 

     WYBÓR SZPITALA 

     • czy szpital spełnia standardy i oczekiwania
     • czym się kierować przy wyborze i na jakiej podstawie dokonywać decyzji
     • gdzie szukać informacji
     • najważniejsze kwestie przed, w trakcie i po porodzie, które powinnaś wziąć pod uwagę

     TORBA PORODOWA 

     • porodowy survival kit – co powinnaś mieć ze robią podczas porodu
     • dodatki do torby porodowej dzięki którym będzie błękitnie

     FAKTY I MITY O PRZECIWWSKAZANIACH DO PORODU NATURALNEGO

     • duże dziecko, mała miednica
     • cukrzyca ciążowa
     • ułożenie pośladkowe i inne „przeciwwskazania” do porodu naturalnego – fakty czy mity?

      Bonusy: 

     1. Historie porodowe 
     2. Polecane źródła wiedzy 
     3. Lista do walki z lękiem
     4. Standardy opieki – twoje prawa w ciąży, podczas porodu i w połogu

     ETAP 2 |
     PORÓD

     *naciśnij ikonę + by rozwinąć

     poród zaczyna się w głowie
     • co cię czeka w tej części szkoły
     • jak przekonania wpływają na przebieg porodu
     • dlaczego warto zapytać siebie o swoje preferencje porodowe
     • czy mino dużych obaw można przejść poród bez traumy
     • dlaczego strach przed porodem jest naturalny

     PORÓD ZACZYNA SIĘ W GŁOWIE

     • co się dzieje w naszym mózgu i ciele, kiedy zaczyna się poród
     • dlaczego myślenie jest wrogiem porodu
     • jakie hormony potrzebujemy dla prawidłowego przebiegu porodu
     • co zaburza prawidłową produkcję hormonów
     • jakie są przyczyny komplikacji w czasie porodu
     • które porodówki w Polsce dbają o środowisko porodowe

     BÓL PORODOWY

     • dlaczego poród boli
     • jaki jest mechanizm powstawania bólu w czasie porodu
     • z czego wynikają różnice doświadczania bólu u różnych kobiet
     • jakie czynniki wzmagają ból porodowy
     • jak zapanować nad głową, żeby lęk nie potęgował bólu w czasie porodu
     • co to jest hipnoporód
     • jakie są naturalne metody łagodzenia bólu
     • co jest najważniejsze w przygotowaniu na poród bez bólu

     NATURALNE METODY WYWOŁYWANIA PORODU

     • czy naturalne metody wywoływania porodu działają
     • co wspomaga rozpoczęcie się porodu
     • co stoi po stronie kobiety, aby poród się rozpoczął
     • dlaczego warto odciąć się od niezliczonych pytań rodziny 'czy już rodzisz’
     • jakie są naturalne metody wywoływania porodu
     • jak wspomóc akcję porodową, gdy poród się zaczął
     poród okiem położnej

     WYBIERZ MIEJSCE PORODU

     •  jakie opcje miejsca na poród mamy w Polsce
     • czy trzeba spełnić jakieś kryteria żeby móc rodzić w domu narodzin lub domu
     • czym powinnam się kierować przy wyborze miejsca/szpitala
     • referencyjność szpitala – co to jest i z czym się wiąże
     • czy będąc w zdrowej ciąży powinnam jechać do szpitala o wyższym stopniu referencyjności „w razie w”
     • czy „tam gdzie pracuje mój lekarz” to dobre kryterium wyboru

     PORÓD DOMOWY

     • zalety i wady porodu domowego
     • dlaczego warto rozważyć taką opcję
     • formalności
     • jak przygotować dom, co szczególnego kupić
     • co zrobić, jeżeli pojawią są komplikacje
     • obowiązki położnej

     ZACZYNA SIĘ!

     • po czym poznać, że to już poród
     • ile mogę czekać z wyjazdem do szpitala
     • jak mierzyć skurcze
     • czy mogę jeść, pić
     • rady położnej na lęki przed porodem „nie będzie miejsca, nie ogarnę że poród się zaczął, nie zdążę do szpitala” 
     • co robić, gdy odejdą wody,  jak długo po odejściu wód można czekać na rozpoczęcie się akcji
     • GBS + kiedy powinnam jechać do szpitala
     • jak odczuwa się skurcze na różnych etapach porodu 
     • jak rozluźnić się podczas skurczy

     JAK WYGLĄDA PRZYJĘCIE NA PORODÓWKĘ

     • czego można się spodziewać
     • ważne dokumenty, jak ich nie zapomnieć 
     • jakie zasady obowiązują w szpitalu
     • Ktg, welflon, syntetyczna oksytocyna – po co i kiedy się je stosuje
     • lewatywa i golenie krocza – czy to obowiązek?
     • na jakie procedury można się w szpitalu nie zgodzić oraz jakich informacji mamy prawo się domagać

     KONTAKT Z PERSONELEM I ASERTYWNOŚĆ

     • komunikacja pacjent – personel, jak może przebiegać
     • rady położnej na otwarte komunikowanie swoich potrzeb podczas porodu
     • co może zrobić kobieta, która doświadcza przemocy psychicznej lub zmuszania

     JAK WYGLĄDA PORÓD FIZJOLOGICZNY

     • czy jest jakiś wzór porodu
     • okresy porodu, natężenie skurczy na kolejnych etapach
     • poród w wodzie i do wody, zalety, wskazania, przeciwwskazania
     • jedzenie i picie podczas porodu
     • kupa w czasie porodu
     • techniki parcia
     • ochrona krocza i ochrona mięśni dna miednicy
     • kaskada interwencji 
     • 3 okres – rodzenie łożyska, kangurowanie, skin to skin, pierwsze karmienie, pierwsze zabiegi na noworodku jeszcze na sali porodowej

     ODDYCHAJ!

     • techniki oddechowe czy instynkt?
     • oddech w pierwszej i drugiej fazie porodu
     • jak oddychać na skurczu i między skurczami 
     • co najbardziej pomaga kobietom, aby oddychać w czasie porodu
     • dlaczego oddech jest ważny i na co wpływa

     BRAK POSTĘPU PORODU

     • kiedy poród postępuje
     • kiedy można powiedzieć, że mamy do czynienia z brakiem postępu porodu i co to oznacza
     • co wtedy robić, ile mam czasu
     • jakie interwencje mogą być zastosowane
     • czego można się spodziewać ze strony personelu

     PORÓD TO RUCH – POZNAJ TE POZYCJE

     • dlaczego ruch jest ważny w czasie porodu
     • jak pozycje wpływają na odczuwanie bólu i postęp porodu
     • jak pozycje wpływają na dziecko
     • jakie możesz zastosować
     • jakie sprzęty ułatwiają przybieranie pozycji
     • pozycje spoczynkowe i aktywne
     • pozycje na pierwszy i drugi okres porodu
     poród okiem lekarza
     INDUKCJA PORODU
     • co jeśli poród się nie zacznie sam, ile można czekać 
     • jakie są wtedy procedury – zalecenia
     • jakie są metody indukcji
     • Indukcja po terminie porodu i przed – jakie są wskazania do indukcji
     • typowy przebieg indukcji
     OCHORNA I NACIĘCIE KROCZA
     • wskazania do nacięcia
     • fakty i mity o nacięciu krocza
     • pozycje porodowe a ochrona krocza
     • co zwiększa/zmniejsza ryzyko nacięcia
     • statystyki nacięć w Polsce vs Europa
      
     PORÓD NATURALNY PO CESARSKIM CIĘCIU
     • kto może rozważyć
     • plusy i minusy
     • przeciwwskazania bezwzględne
     • czym taki poród różni się w praktyce od porodu naturalnego
     • czego można się spodziewać po przyjeździe do szpitala
      
     PORÓD ZABIEGOWY
     • w jakich przypadkach jest konieczność
     • na czym polega użycie kleszczy i vacuum
     • czy jest coś co można zrobić, aby uniknąć
     • jakie mogą być niepożądane skutki dla mamy i dziecka (na co być czujną)
     FARMAKOLOGICZNE METODY ŁAGODZENIA BÓLU
         
     • jakie mamy opcje znieczulenia farmakologicznego
     • plusy i minusy każdej opcji
     • przeciwwskazania 
     INTERWENCJE MEDYCZNE
     • syntetyczna oksytocyna, przebicie wód, ciągły monitoring ktg i inne interwencje – na czym polegają
     • korzyści i ryzyko
     • w jakich przypadkach się je stosuje
     • kaskada interwencji – co to jest i kiedy może nam zagrażać
      
     CESARSKIE CIĘCIE
      
     • przebieg cesarskiego cięcia
     • w jakich wypadkach trzeba podjąć decyzje o cc w trakcie porodu naturalnego
     • jak się przygotować, gdy było planowane
     • zasiedlanie dziecka florą bakteryjną po cesarce
     • kangurowanie po cesarce
     UŁOŻENIE MIEDNICOWE
     • co możesz zrobić, gdy dziecko jest ułożone pupą w dół
     • kto może rozważyć poród naturalny z ułożenia miednicowego
     poród okiem OSTEOPATY
     • jak od strony osteopatycznej można przygotować ciało na poród
     • co się dzieje podczas porodu, dzięki czemu poród postępuje
     • co się musi stać, aby dziecko mogło zejść do wyjścia
     • mięsień lędźwiowy, przepona, klatka i inne struktury, które wpływają na przebieg porodu
     • lordoza i jej wpływ na poród
     • jak słuchanie ciała może pomóc podczas porodu
     • dlaczego cierpliwość i powolne rodzenie dziecka jest ważne
     • dlaczego odpuszczanie napięcia i relaksacja jest ważna
     • co wpływa na siłę skurczu
     • długi pierwszy okres porodu – jaki może być powód i co można z tym zrobić
     • brak postępu porodu – jak można sobie pomóc
     • na czym polega pozycjonowanie dziecka
     • co to jest obrót osteopatyczny malucha

     ETAP 3 |
     POŁÓG I NOWORODEK

     *naciśnij ikonę + by rozwinąć

     połóg

     NARODZINY MATKI

     • jak wybrać swój model macierzyństwa w chaosie informacji i rad
     • odpuszczanie w połogu
     • huśtawki nastrojów i trudne emocje
     • na co się przygotować
     • rola taty w czasie połogu

     WSZYSTKO O POŁOGU

     • na jakie okresy dzieli się połóg
     • czego możesz się spodziewać
     • higiena i samopielęgnacja w czasie połogu
     • niepokojące objawy i powikłania w połogu 

     NOWA JA

     • powrót do formy
     • powrót do współżycia
     • powrót do płodności po porodzie
     NOWORODEK

     ŻYCIE Z NOWORODKIEM

     • zachowanie noworodka po porodzie i w pierwszych dobach życia
     • o czym należy pamiętać w pierwszych tygodniach
     • odruchy niemowlęce
     • płacz noworodka, kolki, stany przejściowe noworodka

     KĄPIEL I PILĘGNACJA NOWORODKA

     • kąpiel
     • przewijanie
     • ubieranie
     • podnoszenie
     • pielęgnacja noworodka
      karmienie

      KARMIENIE PIERSIĄ

      • od kiedy powstaje pokarm
      • fizjologia laktacji
      • czego się spodziewać na początku karmienia
      • po czym poznać, że mam pokarm, jak długo na niego trzeba czekać po porodzie
      • karmienie po cesarskim cięciu
      • „dieta” matki karmiącej

      POZYCJE DO KARMIENIA

      • pozycje do karmienia
      • prawidłowe przystawianie dziecka do piersi
      • wskaźniki skutecznego karmienia

      JAK RADZIĆ SOBIE Z KRYZYSAMI

      • nawał – jak sobie z nim radzić
      • stany przejściowe
      • obolałe piersi, zapalenie, zastój, poranione brodawki

      INNE RODZAJE KARMIENIA

      • w jakich sytuacjach dokarmianie jest wskazane
      • karmienie butelką
      • karmienie mieszane
      • karmienie sondą

       LISTA BONUSÓW, KTÓRE OTRZYMASZ W SZKOLE RODZENIA

       ***BONUSY***

       DLA CIAŁA

       • Domowe SPA – przepisy
       • Naturalne (polecane) kosmetyki
       • Jadłospis – zdrowe i szybkie przepisy (w 2 mc subskrypcji)

       DLA GŁOWY

       • Jak sobie radzić z natłokiem myśli i bezsennością, czyli ćwiczenie zejścia do ciała

       • 3 mp3 z relakcje na ciąże i poród
       • Lista pytań do położnej przed porodem szpitalnym i domowym
       • Standardy opieki – Twoje prawa w ciąży, podczas porodu i w połogu
       • Polecane źródła wiedzy 
       • Inspirujące historie porodowe 
       • Jak podejść do kolejnego porodu z czystą kartą (dla kobiet po trudnych doświadczeniach porodowych)
       ile kosztuje Błękitna szkoła?

       Subskrypcja daje Ci swobodę w korzystaniu z materiałów przez taki okres jaki potrzebujesz. Sama decydujesz, kiedy chcesz wypisać się z kursu.

       błękitna

       subskrypcja 30 dni autoodnawialna

       49 zł/mc

       3 części kursu on-line 1. CIĄŻĄ i MIESIĄC PORODOWY & 2. PORÓD & 3. POŁÓG

       + bonus w 2. miesiącu subskrypcji:

       Mega Ebook „Jak jeść zdrowo w ciąży + przykładowy jadłospis”

       + bonus w 3. miesiącu subskrypcji

       Film „Poród to ruch”

       opinie

       (opinie na podstawie ankiet dla kursantów)

       Jeszcze sporo materiałów przede mną w Błękitnej Szkole Ciąży i Rodzenia.

       Na tym etapie mogę powiedzieć, że jestem zadowolona z zakupu, wiedza wydaje się być kompletna, ćwiczenia bardzo mi się podobają oraz zebranie wiedzy w materiały dodatkowe. Relaksacje i skanowanie ciała również bardzo mi się podoba, zwiększa świadomość ciała i pozwala na chwilę relaksu po całym dniu, przestałam mieć problemy z zasypianiem, zasypiam jak dziecko. Wcześniej dość często nie mogłam zasnąć od razu i długo się kręciłam. 

       Monika 

       Twój kurs był dla mnie nieocenionym wsparciem – jego treści i forma – wszystko było dla mnie adekwatne i bardzo pomocne. 

       24.06 urodziłam naturalnie swoją drugą Córkę, co było moim wielkim pragnieniem (vbac w Oleśnicy, na szczęście mieszkam niedaleko:)). To był poród w pełni świadomy, w zgodzie ze mną, przeżyty razem z moim Mężem – piękny, choć momentami dla mnie trudny. Jestem przekonana, że bardzo duży wkład w to doświadczenie miał Twój kurs (cz. 1 i 2 szkoły), w którym wzięłam udział. Za ten kurs i Twoje zaangażowanie na rzecz błękitnego rodzenia, chcę Ci z całego serca podziękować! <3 Teraz czekam na 3 część kursu – kiedy planujesz premierę? 🙂

       Ania

       NajczęśCiej zadawane pytania

       JAK DZIAŁA SUBSKRYPCJA

       Potwierdzając zamówienie w cenie 39 zł otrzymujesz dostęp na jeden miesiąc. Subskrypcja będzie się automatycznie sama przedłużać (39 zł/mc) aż do momentu, gdy sama z niej nie zrezygnujesz. 

       Jak szybko po zakupie otrzymam dostęp

       Po zakupie subskrypcji, otrzymasz link do platformy kursowej. Dostęp do wszystkich materiałów otrzymujesz na tak długo jak chcesz utrzymać samoodnawialną subskrypcję (minimum miesiąc, maksymalnie tak długo jak będzie istniał ten kurs). Przez ten czas, wszystkie lekcje i materiały na platformie, możesz oglądać tyle razy, ile zechcesz.

       CZYM TA SZKOŁA RODZENIA RÓŻNI SIĘ OD TRADYCYJNYCH SZKÓŁ RODZENIA?

       Z założenia naukę w szkole rodzenia rozpoczyna się w 2, nawet w 3 trymetrze ciąży i obejmuje ona zagadnienia jedynie o porodzie, połogu i opiece nad noworodkiem. Wierzymy jednak, że można wykorzystać całą ciążę, aby przygotować się na poród i do roli matki. Wszystko co robimy na codzień, jaki prowadzimy styl życia, jakiego lekarza prowadzącego wybierzemy, jakimi ludźmi się otaczamy, jakie mamy przekonania o ciąży – finalnie wpłynie na to jak rodzimy i jak będziemy się czuć w roli matki. Szkoła ciąży i rodzenia towarzyszy ci przez całą ciąże, aby dawać ci wiedzę i wsparcie do podejmowania świadomych decyzji na każdym jej etapie, udzielać niezbędnych informacji od początku ciąży aż zakończenia połogu.

       GDZIE ODBYWA SIĘ TEN KURS?

       Szkoła Ciąży i Rodzenia to kurs online. Wszystkie lekcje zostały już nagrane – nagrania są dostępne na platformie od razu po zakupie.

       ILE CZASU POTRZEBUJĘ NA REALIZACJĘ KURSU, JAK JAKIM ETAPIE CIĄŻY NAJLEPIEJ GO ZACZĄĆ?

       Czym wcześniej ją rozpoczniesz tym lepiej ponieważ dowiesz się tu o wszystkich swoich opcjach prowadzenia ciąży. Materiały w niej zawarte przypominają szwedzki stół – bierzesz to co chcesz, kiedy chcesz. Sama decydujesz jak długo chcesz z niej korzystać.

       Patroni BłĘkitnej szkoły:

       ©️Błękitny Poród Beata Jedlińska 2023 | Projekt: Evelina Leśniewska | Polityka Prywatności Regulamin