2-dniowe warsztaty Błękitny Poród

online 21-22.02.2022

Warsztat dla kobiet w ciąży

Autorski program Błękitny Poród w warsztatowej odsłonie! Spotkajmy się online.

Warsztaty Błękitny Poród są dla kobiet w ciąży, które chcą świadomie przygotować się do pięknego porodu, poznać techniki hipnoporodu, wzmocnić swoją sprawczość i uwierzyć w swoje siły.

To dwa dni nauki głębokiej relaksacji, świadomego oddechu, kontaktu z ciałem, odkrywania swoich pokładów siły, intuicji i kobiecej mądrości.

Z powodu pandemii warsztaty na chwilę obecną odbywają się online.

Minimalna ilość uczestników 4, w przypadku nie zebrania się grupy warsztaty są przenoszone na inny termin.

 

 

dla kogo jest Błękitny Poród

Dla kobiet, które:

 • Chcą świadomie przygotować się do porodu oraz macierzyństwa
 • Są na dowolnym etapie pierwszej lub kolejnej ciąży (również po cc, a które chcą urodzić naturalnie)
 • Planują poród w szpitalu lub w domu
 • Pragną wspominać poród jako pozytywne i wzmacniające doświadczenie
 • Mają obawy lub lęki związane z bólem lub przebiegiem porodu
 • Chcą kompleksowo dowiedzieć się, czego się spodziewać, jakie mają prawa, jak mogą wybrać szpital i swój porodowy team
 • Czują, że szkoła rodzenia przygotowała je tylko od strony teoretycznej, a chciałaby zadbać również o swoją psychikę, emocje oraz świadomość ciała

jak warsztaty błękitny poród mogą ci pomóc?

K

poznasz techniki głębokiej relaksacji i autohipnozy

K

Będziesz mogła rodzić świadomie, spokojnie, dostosowując się do rytmów swojego ciała

K

zwiększysz szanse na poród naturalny

K

Pójdziesz rodzić spokojna i pełna wiary, że sobie poradzisz

K

ułatwisz dziecku proces przyjścia na świat

K

przestaniesz bać się porodu i całego doświadczenia z nim związanego

K

Twój poród będzie mniej bolesny, a ty będziesz bardziej zrelaksowana

co otrzymasz

w trakcie warsztatów oraz w formie elektornicznej

v

2 dni pracy warsztatowej

Wraz z grupą podobnych do Ciebie kobiet, przez całe dwa dni poznajesz kroki do Błękitnego Porodu, uczysz się słuchać swojego ciała, intuicji oraz technik głębokiego relaksu. 

i

webinary

Dla osób towarzyszących w porodzie, oddech  w porodzie, aromateriapia, brak postępu porodu, jak zwiększyć szanse na poród naturalny po cc.

2 filmy porodowe

“Bo poród to ruch” oraz “These are my hourse” (z polskimi napisami), abyś dokładnie mogła zobaczyć, czego się spodziewać i jak może przebiegać Twój poród.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

Jak wybrać szpital, położną, lekarza. Ściągę Twoich praw, list do położnej, praktyczne sposoby co robić, gdy poród zwalnia, jak zwiększyć szanse na poród naturalny po cc i wiele innych znajdziesz w formie online na stronie dedykowanej warsztatom.

15 relaksacji

Dzięki nim osiągniesz i utrzymasz stan głębokiego relaksu, odprężenia i nawiążesz kontakt ze swoim ciałem,  intuicją, wspomożesz naturalne karmienie oraz przygotujesz się na wyjątkowe sytuacje.

BONUSY

5 lekcji z Błękitnej Szkoły Ciąży i Rodzenia, trening porodowy oraz sekwencja jogi w ciąży oraz 20% zniżki na zakup Błękitnej Szkoły Ciąży i Rodzenia,  

kim jestem?

O PROWADZĄCEJ

Jestem hipno-doulą i inicjatorką idei Błękitnego Porodu. Od 2014 roku wspieram kobiety i ich bliskich w okresie okołoporodowym, a od 2018 roku prowadzę mój autorski kurs “Błękitny Poród“, w którym do tej pory wzięło udział ponad 700 kobiet. Regularnie współpracuję z najlepszymi ekspertami w zakresie ciąży, karmienia i macierzyństwa. Jestem autorką książki Błękitny Poród. Masz ten wpływ. Piszę również bloga i nagrywam podcasty z ekspertami, by ułatwić kobietom przygotowanie się do porodu i roli matki. Jestem dumna z grupy wsparcia, którą założyłam na FB i w której mamy obecnie ponad 16 tyś. wspaniałych i dzielnych kobiet. Prywatnie jestem mamą trójki dzieci urodzonych w stanie głębokiego relaksu – autohipnozy. Kocham podróże, zarówno te prawdziwe, jak i metaforyczne.

Beata Meinguer

opinie

co mówią uczestniczki poprzednich edycji

Poznanie hipnoporodu, pozwoliło mi przejść przez cały proces porodu w pełnej świadomości, otwartości i akceptacji  tego co się wydarza. Przygotowanie mentalne jest bardzo ważne w tym procesie, a Błękitny Poród Beaty to najlepsze miejsce, żeby w zrównoważony sposób przygotować się do tego wydarzenia. Życzę każdej kobiecie, by mogła posiąść tę praktyczną wiedzę.

Emilia Komarnicka-Klynstra | kursantka

Kurs Błękitny Poród to dawka wiedzy o ciele i umyśle kobiety. Narzędzia do ćwiczeń oraz relaksacje bardzo mi pomogły, jednak największą wartością kursu jest według mnie wsparcie otrzymane od Beaty i kobiet wokół kursu zgromadzonych. Bardzo imponuje mi zaangażowanie prowadzącej i jej otwartość. Jeszcze nigdy nie doświadczyłam tak silnej więzi i tyle ciepła od kobiet, których nie znam, a jedynie zjednoczył nas wspólny cel. Wierzę, że warto zadbać o dobry poród… Mój taki był. Dziękuję!

 

KAROLINA | kursantka

To wspaniały czas na podróż w głąb siebie, swoich wyobrażeń, oczekiwań i emocji. Czas na to, aby oswoić się z oczekiwaniem na poród i przyjściem na świat Nowego Człowieka, ale też to czas świadomych przygotowań, ważnych rozmów i mierzenia się z obawami. Dla mnie kurs był szansą na budowanie kontaktu ze sobą i swoim ciałem, dbanie o siebie i troskę. Dzięki kursowi  dowie- działam się czym jest  Błękitny Poród i dlaczego tak bardzo zależy mi na tym, aby mój poród był właśnie błękitny.

ANNA | kursantka

Kurs “Błękitny Poród” dał mi wiele! Zmienił moje nastawienie. Byłam spokojniejsza, pogodzona, a czasem nawet oczekująca z radością i ciekawością (wcześniej dla mnie nie do pomyślenia). Otrzymałam wsparcie emocjonalne, przede wszystkim Beaty, ale też innych uczestniczek kursu, a to było dla mnie ważne na drodze do spokoju. Otrzymane narzędzia dały mi konkretne pomysły i przykłady tego, jak sobie poradzić z negatywnymi emocjami czy bólem. Mój poród nie był idealnym hipnoporodem, w ciszy, radości i spokoju, jakie można zobaczyć na internecie. Był jednak MOIM błękitnym porodem – takim, na jaki pozwolił mi mój organizm i charakter. Mój partner, który uczestniczył ze mną w wybranych fragmentach kursu, również stał się bardziej świadomą i aktywną osobą towarzyszącą. Jestem bardzo zadowolona z kursu i z tego, jak zmienił on moją wizję porodu. A relacje z poznanymi kobietami na pewno zostaną ze mną na długo!

ULA | kursantka

szczegółowy

plan warsztatów

*najedź kursorem na ikonę po szczegóły

przed warsztatami

wprowadzenie

PRZED warsztatami:

– otrzymasz dostęp do dedykowanej strony/platformy kursowej oraz mail powitalny z dokładnymi instrukcjami

– dzięki tym materiałom już przed  warsztatami poznajesz teorię porodu w głębokim relaksie, podstawy funkcjonowania umysłu i hormonów w porodzie, psychoprofilaktykę porodu bez bólu, wpływ naszych przekonań na doświadczenie porodu itd. To pozwoli nam skoncentrować się na praktyce i wspólnej pracy warsztatowej

– jeżeli masz problemy z koncentracją myśli, wizualizacją, rozluźnienieniem lub też nie miałaś dotychczas doświadczenia z medytacją, praktyką uważności itp., na platformie znajdziesz wprowadzenie do praktyki uważności, które ułatwi ci pracę podczas warsztatów i przygotowanie do Błękitnego Porodu

2 dni warsztatów online

i praca w grupie empatycznych kobiet

Wraz ze mną i grupą wspaniałych kobiet:

– spędzasz dwa pełne dni pracy online od 9:30 do 15:30 z przerwą na obiad i krótszymi przerwami (wedle potrzeby)

poznajesz kroki do Błękitnego Porodu, techniki relaksacyjne, pracy z ciałem, oddechem, proces porodowy, hormony porodowe, czynniki wpływające na przebieg porodu

– ważną częścią tego czasu jest wzajemne wsparcie i słuchanie

po warsztatach

do samego porodu

Po warsztatach aż do samego porodu:

praktykujesz techniki relaksacyjne, uważność na swoje emocje, kontakt z ciałem, słuchasz relaksacji

dokonujesz świadomych wyborów gdzie, z kim i jak chcesz rodzić lub weryfikujesz już podjęte decyzje

kontynuujesz tworzenie swojej wizji porodu (w głowie lub w postaci mapy porodu), którą rozpoczęłaś podczas warsztatów

– zapoznajesz się z resztą materiałów na platformie kursowej, oglądasz webinary, piszesz plan porodu

wspierasz i otrzymujesz wsparcie od kobiet poznanych na warsztatach

z radością czekasz na swój poród, z głębokim poczuciem, że dasz radę!

bonusy

co jeszcze otrzymasz w wersji elektRonicznej?

1. Specjalistyczne mp3 z relaksacją i autohipnozą Oprócz zestawu 11 mp3 otrzymasz nagrania na wyjątkowe okazje takie jak indukcja porodu, cesarskie cięcie itd.

2. Nagranie webinarów: „Oddech w porodzie”; „Webinar dla osób towarzyszących – jak być dobrym wsparciem przed, w trakcie i po porodzie”; „Aromaterapia w ciąży i porodzie”

3. “Brak postępu porodu” – nagranie spotkania z położną + notatka PDF – Co tak naprawdę oznacza brak postępu porodu i jak radzić sobie, gdy poród zwalnia:

 • zrozumienie fizjologii i tempa porodu
 • dlaczego akcja porodowa może zwalniać – powody psychologiczne i fizyczne
 • sposoby na zatrzymanie akcji porodowej
 • interwencje medyczne i ich zastosowanie
4. Joga w ciąży – sekwencja na bolące plecy – wideo przygotowane przez Basia Tworek Ninja Jogi

5. “Strach i lęk okiem filozofa” nagranie audio + notatka PDF

Dlaczego boimy się porodu? Czy na pewno to ból jest głównym sprawcą naszych obaw? Czym się różni strach od lęku? Jak pracować ze strachem? Czy warto walczyć z lękiem? Czym zastąpić postawę pełną lęku?

6. Plakaty afirmacyjne, karty afirmacyjne i plakat „Zasada 3 R” (duży plakat, który będzie Ci przypominał co jest najważniejsze, aby sprawnie płynąć na porodowych falach) do druku

7. Checliska „Błękitna torba porodowa”, która ułatwi Ci spakowanie torby na poród

 inwestycja

   Cena 699 zł DLA ZAPISANYCH NA NEWSLETTER 50 ZŁ ZNIŻKI

   Cena zawiera:

 • dwa dni warsztatów online
 • materiały elektroniczne i dostęp do platformy z materiałami z warsztatów przez 9 miesięcy
 • comiesięczne spotkania online „Kręgi połogowe” zarezerwowane dla uczestniczek wersji kursów PREMIUM

Minimalna ilość uczestników 4, w przypadku nie zebrania się grupy warsztaty są przenoszone na inny termin lub znajdujemy inne rozwiązanie, odpowiednie do potrzeb każdego uczestnika.

   

  Możliwa płatność w min. 3 ratach. Płatność ratalna poprzez Tpay. Aby dokonać płatności ratalnej, należy na stronie płatności wybrać Tpay => Tpay Raty. Ostateczne warunki kredytowania zależą od oceny wiarygodności kredytowej Klienta przez Alior Bank S.A. w Warszawie, daty wypłaty pożyczki, długości okresu kredytowania oraz daty płatności pierwszej raty. Więcej informacji na tej stronie

  kiedy?

    21-22.02 (poniedziałek-wtorek) od 9.30 do 15:30

  gdzie?

     Online poprzez platformę Zoom

   

  Wierzę w Ciebie silna i mądra kobieto!

  Posiadasz w swoim wnętrzu wszystko, co potrzebne do pięknego i świadomego porodu.

  Pozwól, że pokażę Ci, jak to odkryć!

  opinie

  ekspertów z zakresu opieki okołoporodowej

  Tematyką dotycząca kobiet w okresie okołoprodowym zajmuję się od 26 lat i myślałam, że o porodzie powiedziano już wszystko… Jako praktycy zajmujemy się głównie ciałem rodzącej kobiety niedoceniajac znaczenia jej psychiki. I nagle trafiłam na Beatę oraz stworzony przez nią Błękitny Poród, który w piękny, czytelny sposób pokazuje kobiecie i osobom ją wspierajacym, że poród jest w głowie. Hipnoporód, afirmacje, kotwice, technika głębokiej relaksacji, akupresura to narzędzia, które Beata stworzyła i zamknęła w autorskim programie umożliwiając kobiecie rozegranie porodu świadomie, po swojemu z ogromnym poczuciem wiary we własne siły i sprawczości. Beato, dziękuję za to, że jesteś i dzielisz się swoją wiedzą z pacjentkami i wszystkimi, którym dobro kobiety jest bliskie.

  KAMILA Marcinkowska| Położna, Fundacja Twoja Położna

  Beata Meinguer… dla mnie to Beata Błękitna, kobieta, matka, która stworzyła w przestrzeni wirtualnej bezpieczne miejsce dla kobiet w okresie okołoporodowym oraz program głębokiej relaksacji Błękity Poród. Kobieta wierząca w siłę kobiet, jako Rodzących, jako Matek, jednocześnie dająca im narzędzia do pracy nad sobą i kontaktu z naturą. Pokazała, jak wiele, dla innych kobiet, w nowym, czasem trudnym dla nich momencie, można zrobić. Jak można wpierać kobiety w świecie położniczym nie będą medykiem. Pokazała lukę w opiece okołoporodowej skupionej tylko na aspekcie medycznym w przygotowaniu do narodzin i macierzyństwa. Matka innych matek. Serdecznie rekomenduje wśród swoich podopiecznych program Błękitny Poród i grupę wsparcia na Facebooku zarówno jako kobieta rodzącą, matka i przede wszystkim jako położna.

  Izabela Dembińska| Położna, Autorka książki „Rodzić można łatwiej”

  Beata jest niesamowicie ciepłą, doświadczoną i wspierającą osobą. W swojej pracy stosuje kompleksowe podejście, łącząc wiedze o ciele, emocjach i umyśle. Rozmowa i współpraca z nią pozwala uporać się z ukrytymi lękami i blokadami, już na etapie starania się o dziecko. Z całego serca polecam spotkania z Beatą.

  Diana Nowek | Training & Research, Instytut Komunikacji Niewerbalnej

  Z kobietami, które rodziły z zastosowaniem hipnoporodu spotkałam się w 2011 roku na małej wyspie w Kanale La Manche. Mój sceptycyzm objawił się uśmiechem na twarzy jak tylko usłyszałam, że ktoś właśnie ma „hiponobirth”. Gdy jednak zapoznałam się z programem i zaczęłam przyjmować noworodki z „hipnoporodu”, zrozumiałam, że to działa. Kobiety rodziły przepełnione spokojem, nie krzyczały, ale powtarzały wzmacniające zdania, lub rodziły w cichym pokoju. Czasem słuchały muzyki i śpiewały. Każdy poród, jaki widziałam z zastosowaniem hipnozy, był inny – był wyjątkowy. 

  Anna Kotlińska | Położna, Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki

  Od lat pasjonują mnie porody, od lat pracuję z kobietami w ciąży, jako trenerka fitness i doula. Im bardziej zgłębiam tematykę porodu, przekonuję się, że kwestia duchowa, mentalna, emocjonalna odgrywa pierwsze skrzypce w przygotowaniu do porodu. Dlatego zainteresowała mnie technika hipnoporodu, i tak odkryłam koncept Beaty Meinguer-Jedlińskiej „Błękitny Poród”. To niesamowity projekt skierowany do kobiet w ciąży ale nie tylko dla kobiet mających rodzić siłami natury –  dla wszystkich kobiet. Koncepcja Błękitnego Porodu jest bardzo kompleksowa i holistyczna, to przełom na naszym polskim rynku, gdzie kobiety “są przygotowywane” do porodu pod standardy szpitalne. Kobiety potrzebują spokoju i relaksu, a zarazem ogromnej siły i wiary w swoje ogromne możliwości. To wszystko daje im projekt “Błękitny Poród”, a ciężarne kobiety w Polsce tego potrzebują!

  Agata Golenda | Założycielka klubu Mamoiselle, instuktorka fitness dla kobiet w ciąży, doula

  Biorąc udział w  warsztacie

  Błękitny Poród

  • Nauczysz się podejmować najlepsze na dany moment DECYZJE, dla siebie i swojego dziecka.
  • Poznasz swoje CIAŁO i zaczniesz z nim współpracować.
  • Otrzymasz OGROMNE WSPARCIE kobiecego kręgu.
  • Poznasz swoje LĘKI i nauczysz się z nimi radzić.
  • Nauczysz się RELAKSACJI i świadomego rozluźniania ciała.
  • Nauczysz się posługiwać świadomym ODDECHEM.
  • Zbudujesz ZAUFANIE do siebie, swojego ciała i instynktu.
  • ŚWIADOMIE wejdziesz w tematykę porodu i macierzyństwa.
  • Osoba towarzysząca zdobędzie NARZĘDZIA, aby Cię wesprzeć, kiedy poród się zacznie.

  Otrzymasz to wszystko, a nawet więcej, ale przede wszystkim zyskasz pewność, że dasz radę urodzić i to Ty w pełni będziesz decydować nad przebiegiem Twojego porodu. 

  co mówią

  uczestniczki poprzednich edycji

  Szukałam douli, która mogłaby mi towarzyszyć w porodzie. Znalazłam doulę i drogę przygotowującą mnie do narodzin mojej córeczki. Wszystko co dała mi Beata podczas kursu, było obecne ze mną na sali. Miałam siłę i odwagę, aby odrzucić strach, mieć wiarę że dam radę, a przede wszystkim zachować spokój ducha i umysłu. To był sposób, jakim przeszłam przez mój poród. Urodziłam w trakcie kursu, jednak wsparcie jakie dała mi grupa także po porodzie było niezastąpione. Mogłam liczyć na wsparcie w postaci konsultacji czy rozmów z bardziej doświadczonymi mamami. To był najlepiej zainwestowany czas przedporodowy, który daje mi do teraz siłę w okresie pierwszych miesięcy opieki nad moim maluchem.

  MAGDA| uczestniczka kursu Błękitny Poród

  Błękitny Poród to dla mnie autentyczna, głęboka podróż w głąb siebie w towarzystwie wspaniałej mamy i douli Beaty, grupy pięknych, wspierających kobiet oraz doświadczonych ekspertów.

  To podróż, w którą zabrałam samą siebie, maleństwo w brzuszku, „tatusia”, który  będzie towarzyszył nam przy porodzie oraz własne wizje, oczekiwania i lęki dotyczące całego tego procesu. W tej specyficznej czasoprzestrzeni, którą tworzyłam przez ponad 30 dni dałam sobie poczucie akceptacji, miłości i radości. Dzięki nim rozpoznałam i zrozumiałam własne potrzeby oraz rozwinęłam potencjał pozytywnego nastawienia, czułości, uważności i wrażliwości towarzyszących procesowi narodzin siebie jako mamy i nas jako rodziców.

  DOMINIKA| uczestniczka kursu Błękitny Poród

  FAQ

  Najczęśćiej zadawane pytania

  Do porodu pozostało mi niewiele czasu, czy opłaca mi się wziąć udział w warsztatach?
  Program jest stworzony tak, aby można było go realizować na dowolnym etapie ciąży. Nie ma sztywnych ram, kiedy jest najlepszy czas na udział. Wierzę, że sama jesteś w stanie ocenić, kiedy będzie dla Ciebie najlepiej wyruszyć z nami w tę podróż. Zazwyczaj kobiety, które decydują się na warsztaty, są w drugim lub trzecim trymestrze ciąży, ale nadal jest to kwestia bardzo indywidualna. Wiedza zdobyta podczas tej podróży posłuży Ci tak naprawdę całe życie. Jeżeli więc bardzo Ci zależy, możesz ją rozpocząć zaraz na początku ciąży. W tym wypadku jednak ważne jest, abyś kontynuowała praktykę relaksacji i głębokiego relaksu do samego porodu (niekoniecznie codziennie, ale na pewno regularnie).
  Czy mogę WZIĄĆ UDZIAŁ z osobą towarzyszącą?

  Dwudniowe warsztaty są dedykowane kobietom w ciąży, ponieważ skupiamy się na Tobie i twojej wizji porodu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby osoba z którą planujesz rodzić przysłuchiwała się z boku zajęciom lub obejrzała nagranie po warsztatach. Poza tym, gorąco zachęcam Twoją osobę towarzyszącą do korzystania z materiałów na platformie kursowej (nie tylko z dedykowango webinaru dla osób towarzyszących w porodzie ;). Możecie też rozważyć wspólny kilkudniowy wyjazd „Błękit w górach” lub „Błękit nad morzem”, które odbędą się w 2022 roku.

  Co zawiera cena?

  Cena zawiera:

  • dwa dni warsztatowe od 9:30 do 15:30
  • materiały elektroniczne i dostęp do platformy przez 9 miesięcy
  • comiesięczne spotkania online „Kręgi połogowe” zarezerwowane dla uczestniczek kursów w wersji PREMIUM
  Co jeżeli zapłaciłam za całość ale w ostatnim momencie musiałam zrezygnować z warsztatów?

  Warsztaty bedą nagrywane, możesz więc odtworzyć je w dogodnym dla siebie terminie. 

  Czy te warsztaty zastąpią mi szkołę rodzenia?

  Warsztaty Błękitny Poród to kompleksowe przygotowanie do hipnoporodu. Ich program złożony z warsztatów stacjonarnych oraz materiałów elektronicznych stanowi zbiór ćwiczeń, wiedzy i technik, dzięki którym przyszła mama samodzielnie wejdzie w stan głębokiego relaksu, gdy poród się zacznie.

  Dzięki tej metodzie poród jest mniej bolesny, trwa krócej i ma dużo większe szanse odbyć się bez komplikacji niż to zazwyczaj się odbywa.

  Dowiesz się na nich wielu cennych informacji o fizjologii ciąży i porodu, na pewno poruszymy wiele „szkolnych” kwestii, które zainteresują uczestniczki warsztatów, nie jest jednak możliwe, aby włączyć wszystkie kwestie zwłaszcza medyczne.

  Jeżeli po warsztatach uznasz, że chcesz poszerzyć swoją wiedzę, to zapraszam cię do udziału w Błękitnej Szkole Ciąży i Rodzenia. Ten kurs online daje multidyscyplinarną wiedzę o przebiegu ciąży, Twoich opcjach i możliwych wyborach od pierwszych tygodni ciąży. A ponieważ zdobywanie aktualnej wiedzy jest nieodłącznym elementem przygotowania do hipnoporodu, to szkoła jest idealnym uzupełnieniem warsztatów.

  ©️Błękitny Poród | Beata Meinguer 2022 | Polityka Prywatności