Łączymy siły dla Ciebie i zapraszamy na szkolenia i kursy specjalistyczne.

Organizujemy i prowadzimy specjalistyczne kursy doskonalące. Naszym nadrzędnym celem/misją jest:

Promocja podejścia interdyscyplinarnego przy leczeniu Pacjentki 

Promocja pracy zespołowej 

Promocja holistycznego podejścia do zdrowia Pacjenta 

Praktyczność i użyteczność zdobytej wiedzy

Budowanie pozytywnej zmiany w systemie opieki zdrowotnej 

Holistyczny rozwój Ciebie jako specjalisty – pragniemy, abyś z naszych szkoleń wyszła bogatsza o wiedzę ale też wzmocniona, ze świeżym spojrzeniem, nową energią i nowymi kontaktami.

 

Dla kogo nasze szkolenia
Instruktor hipnoporodu Błękitny Poród szkolenie

Szkolimy położne, fizjoterapeutów, lekarzy, terapeutów manualnych, osteopatów, doule, psychologów, seksuologów i pielęgniarki. Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z managerami. 

Znajdziesz tutaj ludzi, którzy mówią Twoim językiem, spotykają ich te same wyzwania co Ciebie, i tak samo jak Ty potrzebują wsparcia i bycia zrozumianym. Wszystko po to by spełniać się zawodowo, ale i dać możliwie najlepszą opiekę swoim pacjentom i klientom.

Wyobraź sobie miejsce, które rozwija nie tylko Twoje kompetencje, ale także miękkie umiejętności i otwiera Cię na współpracę z innymi specjalistami. To właśnie my!

 

Zarządzasz zespołem medycznym? 

*naciśnij ikonę + by rozwinąć

ZOBACZ JAK SKORZYTASZ NA TYCH SZKOLENIACH

Informacje dla managerów o szkoleniu „Pacjentka w centrum – czyli jak współpracować w zespole interdyscyplinarnym dla specjalistów i managerów „


Dlaczego wprowadzanie i zarządzanie zespołami interdyscyplinarnymi jest tak ważne? 

  • zwiększa odpowiedzialności za proces, produktywność, decyzyjność i szybkość reakcji. Kiedy procesem zajmuje się jedna wyznaczona grupa fachowców, efektywność rośnie. 
  • Najważniejszymi warunkami skuteczności są: partnerskie relacje między uczestnikami, ciągła komunikacja i regularny brainstorming. Powyższe aspekty pozwalają lepiej rozwiązywać problemy, a także tworzyć odważniejsze i bardziej nowatorskie rozwiązania. (Oczywistym warunkiem koniecznym jest też poparcie przełożonych wyższego szczebla. Jeżeli w kulturze przedsiębiorstwa nie było do tej pory takich zespołów, trzeba sporo wysiłku włożyć w zaznajomienie z koncepcją interdyscyplinarności zarządu, a być może również właścicieli placówek medycznych.) 
  • Każdy z członków zespołu powinien zaznajomić się ze metodyką pracy innego członka grupy. Optymalnie, jeśli w zespole znajdą się osoby, które mają już doświadczenie w pracy interdyscyplinarnej. Niezbędny w takim procesie  jest lider. Najlepiej, jeśli wcześniej kierował taką jednostką lub ze względu na wcześniejszy udział w takim zespole zna trudne punkty transformacji. 
  • Członkowie muszą posiadać uzupełniające się kompetencje i doświadczenia, ale kluczową kwestią są wzajemne zaufanie i szczera komunikacja. Współpraca interdyscyplinarna wymaga pełnej synchronizacji, a nic nie sprzyja jej bardziej, niż praca we wspólnej przestrzeni.
  • Zespoły interdyscyplinarne nie są w stanie funkcjonować bez bieżącej komunikacji. Ważne, aby była maksymalnie efektywna i konkretna. To dlatego członkowie zespołu powinni  relacjonować postępy w prowadzeniu postępów w z góry określonym czasie. Oprócz „twardej komunikacji” – faktów i konkretów – istotna jest też „miękka”, nieformalna komunikacja. Pozwala ona integrować grupę złożoną niekiedy z mocno różniących się od siebie osobowości. Ważne jest w niej przekazywanie sobie informacji o drobnych osiągnięciach motywujących cały zespół, 
  • Jedną z najważniejszych kwestii w pracy zespołów interdyscyplinarnych jest umiejętność przyznania się do pomyłki. Uczenie się na błędach, bez piętnowania winnych, to warunek konieczny samodoskonalenia. Źródłem wiedzy są też zmiany, na które członkowie muszą szybko reagować, modyfikując „z marszu” tworzone rozwiązania.


Podsumowując, zespoły interdyscyplinarne są skuteczne, jeżeli zostały prawidłowo utworzone, mają wsparcie managementu i są prowadzone przez doświadczonego lidera. 

KIM JESTEŚMY

Beata Jedlińska

Pierwsza w Polsce hipno-doula, założycielka Błękitnego Porodu® i autorka książek „Błękitny Poród. Masz ten wpływ” oraz „Błękitny Poród Rodzinny”. 

Nie wyobraża sobie pracy w opiece okołoporodowej bez współpracy i transferu wiedzy między różnymi specjalistami. Otacza się specjalistami opieki okołoporodowej, którzy doceniają kobiecą siłę, dla których praca to pasja, a medycyna opiera się na dowodach naukowych.

Dla Beaty  to niej naturalny kolejny krok w rozwoju idei Błękitnego Porodu oraz budowania pozytywnej kultury porodowej w Polsce.

Beata Jedlińska life and business coach coaching dla mam coaching dla pracujących mam

Karolina Sztyler

Prawnik, manager, społecznik.  Marketerka z 10 letnim doświadczeniem. Doradca miesiączkowy. Od kilku lat bada doświadczenia pacjentek ginekologiczno – położniczych i rozwija się w kierunku patient experience. Founderka fundacji Go Healthy Girl w ramach, której wspiera kobiety w procesie dbania o zdrowie. 5 lat działalności projektu to 4000 Uczestniczek i ponad 300 godzin wykładów. Podczas wydarzeń organizowanych przez Go Healthy Girl współpracuje z korporacjami m.in. State Street Bank Polska, Transporeon, IBM, ABB promując kobiece zdrowie w pracy. Konsultant  Programu “Kraków dla Równości” w obszarze równości płci. Prywatnie ma wirusa HPV i jest po zabiegu konizacji szyjki macicy. 

Dla Karoliny to spełnienie marzeń “Naturalny krok w rozwoju Go Healthy Girl i mój cel zawodowy. Realizacja szkoleń daje mi poczucie wpływu na poprawę jakość opieki medycznej w Polsce.” 

Karolina Sztyler
O Go Healthy Girl

Projekt społeczny założony w 2018 r. Mający na celu promocję zdrowia i szeroką edukację kobiet z zakresu profilaktyki. Fundacja w ramach swoich projektów buduje zespoły interdyscyplinarne, które omawiają proces współpracy nad pacjentką ginekologiczno – położniczą i wzajemnie dzielą się wiedzą w tym zakresie.

Zespół #GHG oprócz ginekologów, fizjoterapeutek uroginekologicznych składa się z psychologów, sex coachów, położnych i doul. Go Healthy Girl spotkało się z ponad 4000 kobiet na wykładach i konsultacjach. Fundacja współpracuje z Uniwersytetami m.in. Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo – Hutnicza, Uniwersytet Ekonomiczny, Politechnika Gdańska i biznesem tj. ABB Polska, IBM, State Street Bank Polska, Santander Bank ,Bonarka City Center czy Transporeon.

Wraz z biznesem buduje programy promocji zdrowia dla kobiet oraz rozmawia o wellbeing. Zespół Fundacji pracuje, także online tworząc ogólnodostępne webinary i treści edukacyjne z zakresu #selfcare. Specjaliści #GHG są gośćmi TV Kraków, programów śniadaniowych – PNŚ w TVP, audycji radiowych TOK FM, Radio Kraków czy Melo Radio. Od 2021 inicjatywa Go Healthy Girl jest członkiem Okresowej Koalicji. 

O Błękitnym Porodzie

Błękitny Poród® został założony w 2018 roku przez Beata Jedlińską, doulę i edukatorkę okołoporodową. Misją firmy jest wsparcie kobiet i ich bliskich na każdym etapie rodzicielskiej drogi – od 2 kresek na teście ciążowym, po pierwsze miesiące z noworodkiem.

Stawiamy na kompleksową edukację okołoporodową jako najskuteczniejszą profilaktykę depresji poporodowej. Nie wyobrażamy sobie pracy w opiece okołoporodowej bez współpracy i transferu wiedzy między różnymi specjalistami. Otaczamy się profesjonalistami opieki okołoporodowej, którzy doceniają kobiecą siłę, dla których poród to pasja, a medycyna opiera się na dowodach naukowych.

Błękitny Poród® to przede wszystkim autorski kurs online „Błękitny Poród”, Błękitna Szkoła Ciąży i Rodzenia (stworzona we współpracy z 8 specjalistami opieki okołoporodowej), dwa zestawy poradników dla kobiet w ciąży i osób towarzyszących w porodzie (wydanych z wydawnictwem Trefl). Od 2023 marka oferuje również szkolenia dla specjalistów, którzy chcą rozwinąć swoje kompetencje i wykorzystać techniki Błękitnego Porodu w swojej pracy.

Poza tym marka chętnie zabiera głos w kampaniach promujących zdrowie psychiczne kobiet w okresie okołoporodowym, prowadzone są działania promocyjne w trakcie targów i eventów.

 

terminy szkoleń jesień 2023

Szczegóły i zapisy

Szczegóły i zapisy

Szczegóły i zapisy

Szczegóły i zapisy

ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ OSÓB ZAINTERESOWANYCH szkoleniami

Jeśli jesteś zainteresowana/y szkoleniem dla specjalistów, zostaw swój adres, by dostać informację o otwarciu naborów.

kontakt

w sprawie szkoleń

Masz pytania o konkretne szkolenie? Chcesz nawiązać kontakt w sprawach organizacji szkoleń, warsztatów, eventów, wywiadów czy innej formy współpracy napisz do mnie poprzez załączony obok formularz kontaktowy lub na któryś z powyższych maili.

TELEFON

Beata Jedlińska

+48 663 628 208

4 + 12 =