One-to-One Hypnobirthing Classes

Offline (Krakow and its surroundings) or online.

Do you feel lost in translation, especially now when you are expecting a baby in Poland?

Let me help you not only to understand the Polish health system but what’s more important – let me teach you the coolest birth and labor technics. 

Hypnobirthing is no hocus-pocus: it’s straightforward stuff that everyone should know. You will find hypnobirthing to be logical and – dare I say – common sense, and it will change the way you feel about your baby’s upcoming birth.

You’ll ditch the fear, grab hold of the reins and realize that you already have everything inside you for a birth that will leave you feeling like a superhero.

 

 

for whom:

 • single parent or a couple who is going to give birth in Poland and is a foreigner/an expat
 • for people who want to learn hypnobirthing
 • for those who feel like the Polish health system is just too much to cope with
 • who don’t know what hospital, midwife, or birth assistance to choose
 • for those who want to learn from the comfort of their own home in-person or online via google meets.

 

 

błękitny poród rodzinny

who am I?

your hypno-doula

Hi, I’m Beata! I’m a hypnobirthing teacher, childbirth educator, and a proud foundress of „Błękitny Poród”. I have been supporting and educating women and their birth partners since 2014. My main goal has always been to build a new positive and empowering birth culture for all birthing people. Not an easy task in Poland, but hey – I’m still standing 😉

I hope that my books will be soon translated to English so you can get a grip of them – „Błękitny Poród. Masz ten wpływ” is about my unique hypnobirthing method and „Błękitny Poród Rodzinny” is about family birth. But, unfortunately, both are available only in Polish for now.

I work with the best experts in the field of pregnancy, childbirth, and parenthood. But, when I don’t know something myself, or it goes beyond my field, I know where to direct you – I give you access to the blue network of professional support!

Last but not least – I’m a proud mum of three hypno-kids. All my births – two in hospital and one homebirth, were the best experience in my life!

Beata Jedlińska

polish

recommendations

Narodziny pierwszego dziecka to niesamowite przeżycie, nagle wszyscy udzielają „dobrych rad” w większości nie mających odzwierciedlenia w rzeczywistości. Dzięki Beacie dowiedziałem się, czego tak naprawdę mogę się spodziewać, jak zadbać podczas porodu o ukochaną i dziecko, jak przebiega poród i co dalej. Dzięki tej wiedzy poród i początki ojcostwa były dla mnie praktycznie bezstresowe. Z głębi serca polecam Doule Beate wszystkim przyszłym rodzicom.

 

marcin | partner Gosi, pierwszy wspólny poród

Tematyką dotycząca kobiet w okresie okołoprodowym zajmuję się od 26 lat i myślałam, że o porodzie powiedziano już wszystko… Jako praktycy zajmujemy się głównie ciałem rodzącej kobiety niedoceniajac znaczenia jej psychiki. I nagle trafiłam na Beatę oraz stworzony przez nią Błękitny Poród, który w piękny, czytelny sposób pokazuje kobiecie i osobom ją wspierajacym, że poród jest w głowie. Hipnoporód, afirmacje, kotwice, technika głębokiej relaksacji, akupresura to narzędzia, które Beata stworzyła i zamknęła w autorskim programie umożliwiając kobiecie rozegranie porodu świadomie, po swojemu z ogromnym poczuciem wiary we własne siły i sprawczości. Beato, dziękuję za to, że jesteś i dzielisz się swoją wiedzą z pacjentkami i wszystkimi, którym dobro kobiety jest bliskie.

kamila marcinkowska | położna

4 one to one meetings

offline or online

Four Bespoke Sessions of 2.5 hours.  Considering your individual needs and situation, we set your priorities for childbirth.

During classes, you will learn:

 • how the body and mind work during labour and birth
 • how hypnobirthing works and why it’s sooo effective!
 • how to use relaxations, anchors, breathing, massage, acupressure, movement, voice, etc.
 • the importance of the birth environment and how to create the ideal birthing environment, wherever you choose to birth
 • how fear impacts the birthing process and how to get rid of it
 • how to make informed consent in a hospital or in every contact with medical staff
 • and soooo much more!!!

-One-to One Hypnobirthing Classes

how that works

materials

digital

You get access to a dedicated platform with digital materials, where you will find, among others:

 • 5 hypnobirthing mp3’s
 • The movie  “These are my hours” 
 • Printable affirmations cards
 • Graphics, etc.

investment

  PRICE: 1499 zł/4 meetings + digital materials

Drive up to 10 km is included in the price of the meetings. Above 10 km payable additionally.

If you have a friend (or two) who is also pregnant and would like to take a joint private Hypnobirthing course, please get in touch for discounted prices for your bespoke private group course!

Additionally – unlimited telephone /e-mail contact around the due date (from 38 to 42 weeks). Option additionally payable.

If you would like to get in touch to discuss the different options available and to check out if we want to work together – please book 15 minutes free-of-charge interview:

1 + 6 =

polish

recommendations from pregnancy and birth proffesionals

Beata Meinguer… dla mnie to Beata Błękitna, kobieta, matka, która stworzyła w przestrzeni wirtualnej bezpieczne miejsce dla kobiet w okresie okołoporodowym oraz program głębokiej relaksacji Błękity Poród. Kobieta wierząca w siłę kobiet, jako Rodzących, jako Matek, jednocześnie dająca im narzędzia do pracy nad sobą i kontaktu z naturą. Pokazała, jak wiele, dla innych kobiet, w nowym, czasem trudnym dla nich momencie, można zrobić. Jak można wpierać kobiety w świecie położniczym nie będą medykiem. Pokazała lukę w opiece okołoporodowej skupionej tylko na aspekcie medycznym w przygotowaniu do narodzin i macierzyństwa. Matka innych matek. Serdecznie rekomenduje wśród swoich podopiecznych program Błękitny Poród i grupę wsparcia na Facebooku zarówno jako kobieta rodzącą, matka i przede wszystkim jako położna.

Izabela Dembińska| Położna, Autorka książki „Rodzić można łatwiej”

Beata jest niesamowicie ciepłą, doświadczoną i wspierającą osobą. W swojej pracy stosuje kompleksowe podejście, łącząc wiedze o ciele, emocjach i umyśle. Rozmowa i współpraca z nią pozwala uporać się z ukrytymi lękami i blokadami, już na etapie starania się o dziecko. Z całego serca polecam spotkania z Beatą.

Diana Nowek | Training & Research, Instytut Komunikacji Niewerbalnej

Z kobietami, które rodziły z zastosowaniem hipnoporodu spotkałam się w 2011 roku na małej wyspie w Kanale La Manche. Mój sceptycyzm objawił się uśmiechem na twarzy jak tylko usłyszałam, że ktoś właśnie ma „hiponobirth”. Gdy jednak zapoznałam się z programem i zaczęłam przyjmować noworodki z „hipnoporodu”, zrozumiałam, że to działa. Kobiety rodziły przepełnione spokojem, nie krzyczały, ale powtarzały wzmacniające zdania, lub rodziły w cichym pokoju. Czasem słuchały muzyki i śpiewały. Każdy poród, jaki widziałam z zastosowaniem hipnozy, był inny – był wyjątkowy. 

Anna Kotlińska | Położna, Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki

Od lat pasjonują mnie porody, od lat pracuję z kobietami w ciąży, jako trenerka fitness i doula. Im bardziej zgłębiam tematykę porodu, przekonuję się, że kwestia duchowa, mentalna, emocjonalna odgrywa pierwsze skrzypce w przygotowaniu do porodu. Dlatego zainteresowała mnie technika hipnoporodu, i tak odkryłam koncept Beaty Meinguer-Jedlińskiej „Błękitny Poród”. To niesamowity projekt skierowany do kobiet w ciąży ale nie tylko dla kobiet mających rodzić siłami natury –  dla wszystkich kobiet. Koncepcja Błękitnego Porodu jest bardzo kompleksowa i holistyczna, to przełom na naszym polskim rynku, gdzie kobiety “są przygotowywane” do porodu pod standardy szpitalne. Kobiety potrzebują spokoju i relaksu, a zarazem ogromnej siły i wiary w swoje ogromne możliwości. To wszystko daje im projekt “Błękitny Poród”, a ciężarne kobiety w Polsce tego potrzebują!

Agata Golenda | Założycielka klubu Mamoiselle, instuktorka fitness dla kobiet w ciąży, doula

FAQ

Najczęśćiej zadawane pytania

Chcemy rodzić w domu - czy możesz nas przygotować?
Oczywiście! Przygotowanie na Błękitny Poród sprawdzi się w każdym porodzie.
Nie zdecydowaliśmy się na szkołę rodzenia, czy spotkania z tobą wystarczą?
Oprócz technik hipnoporodu, omówimy takie rzeczy jak sygnały porodu, jego przebieg, wybór miejsca na poród, interwencje medyczne, połóg, laktacje i wiele innych. Zajmiemy się wszystkimi zagadnieniami, które was interesują. Zawsze również polecam źródła wiedzy, które mogą pogłębić dany temat.
W poprzedniej ciąży byłam na twoim kursie, teraz chcemy się skupić na tym jak mój partner może mi pomóc
Jeżeli już znasz techniki hipnoporodu, potrzebujesz jedynie odświeżenia informacji z nacieskiem na współprace z osobą towarzyszącą, możemy ustalić właśnie takie priorytety na nasze spotkania.
Nie jesteśmy pewni czy praca z tobą to to czego szukamy
Właśnie po to daję opcję krótkiej rozmowy 🙂 Opowiecie mi po krótce jakie są wasze oczkiwania, ja opowiem jak pracuję, damy sobie czas na przemyślenie i decyzję czy chcemy razem pracować. Priorytetem dla mnie jest obustronne poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia.
Mój partner nie mówi po polsku, czy możemy mówić po angielsku?

Oczywiście, prowadzę również przygotowanie po angielsku. Ofertę znajdziecie TUTAJ.

Zależy nam na kontakcie z zaufaną osobą, gdy poród się zacznie, czy możemy do ciebie zadzwonić?
Oczywiście, możemy umówić się na nielimitowany kontakt z terminie porodu. Usługa dodaktowo płatna.
©️Błękitny Poród | Beata Jedlińska 2022 | Polityka Prywatności